Nowy Seat Leon

05-09-2019 13:00

Wybór auta, który da nam satysfakcję i sprawdzi się na lata, to niełatwe zadanie. Zanim podejmiemy decyzję, poświęcamy godziny na sprawdzanie modeli, ofert i porównywanie specyfikacji, które zmieszczą się w wydzielonym budżecie. Na rynku pojawił się nowy Seat Leon, który wypuszczono w ciekawych konfiguracjach i wariantach. Nic więc dziwnego, że od początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Co powinniśmy wiedzieć i co do zaoferowania dla nas ma Seat Leon?

Seat Leon - hybryda

Seat Leon, jeśli chodzi o stylistykę, prezentuje odważną linię, która inspirowana jest rozwiązaniami zastosowanymi w SUV-ie Tarraco. Jak mówi specjalista Seat Zielona Góra, oznacza to mocne zarysowanie przedniej maski i reflektorów, świetlną listwę oraz dużo innowacji w kwestii napędu. Nowy Seat Leon wchodzi odważnie w świat elektryfikacji i wprowadza silniki hybrydowe.

Mieszany napęd benzynowo-elektryczny ma posiadać moc odpowiadającą 245 KM. W ofercie nadal będą dostępne tradycyjne jednostki spalinowe. W przypadku Leona wprowadzono rozwiązanie plug-in, które pozwoli na wykorzystywanie w czasie jazdy jedynie napędu elektrycznego. Na ten moment maksymalny zasięg dla tego wariantu wynosi do 50 km. W planach na 2020 rok jest całkowicie elektryczny Leon z zasięgiem do 400 km.

Seat Leon - konfiguracja

Na cenę, którą trzeba zapłacić, wpływa konfiguracja pojazdu. Nowy Seat Leon ma do zaoferowania naprawdę wiele. Dotyczy to zarówno silnika (rodzaj napędu, różne pojemności oraz moc), wariantów skrzyni biegów oraz pakietów wyposażenia.

Dealer może zaoferować kupującym pięciodrzwiowy hatchback oraz kombi ST. Seat Leon w ofercie umożliwia nabycie m.in. bogatych zestawów zabezpieczeń i kontroli jazdy, asystentów, klimatyzacji oraz multimediów.

Jak podkreśla specjalista Seat Zielona Góra, sami decydujemy, jak będzie wyglądał nasz Seat Leon i jaki zestaw udogodnień będzie zawierał. Ten wybór jest ważny, bo auto będziemy użytkować przez określony czas. Po dokładną specyfikację i dopasowanie modelu do indywidualnych preferencji warto udać się do autoryzowanego dealera Seat.