Letni serwis klimatyzacji - o czym pamiętać, udając się na przegląd

28-07-2021 11:01

Zdaniem fachowców zamiast o letnim serwisie klimatyzacji powinno pamiętać się o wiosennym. Wówczas można uniknąć kolejek. Co robić, gdy dopiero przy pierwszych większych, lipcowych upałach przypomni się nam, że warto byłoby wykonać serwis klimatyzacji? Nic prostszego! Wystarczy udać się do ASO SEAT.
To szczególnie godna polecenia propozycja ze względu na liczne promocje, jakie pojawiają się w cennikach przeglądów autoryzowanych stacji obsługi SEAT.

Letni serwis klimatyzacji, czyli co trzeba sprawdzić?

Klimatyzacja, zwłaszcza w nowszych egzemplarzach samochodów, bardzo rzadko wymaga obsługi mechanika, ale by tak było, warto korzystać z usług serwisantów. Dzięki nim klimatyzacja dłużej będzie działać bez zarzutu. Zdrowsi będą także podróżujący autem. Tak, to prawda. Na system klimatyzacji składają się stosunkowo długie przewody wentylacyjne.Duża wilgotność i zmiany temperatury bardzo sprzyjają rozwojowi pleśni i bakterii. Ból gardła lub chrypka? Powodem podobnych schorzeń nie zawsze jest zbyt niska temperatura z klimatyzacji, a drobnoustroje, które w niej bytują. Warto się ich pozbyć podczas serwisu klimatyzacji.

Jak wyczyścić klimatyzację w samochodzie?

By cieszyć się nienagannie czystą klimatyzacją, wypada odwiedzać ASO SEAT-a nieco częściej niż tylko co dwa lata. Zasadniczo mechanicy zalecają coroczną wymianę filtra klimatyzacji oraz ozonowanie całego układu. O ile pierwsza z czynności to stosunkowo prosty zabieg i łatwo sobie wyobrazić, na czym on polega, o tyle ozonowanie może być już nieco mniej popularne. To zabieg, którego nie wykonamy sami. Dlaczego? Po pierwsze trzeba dysponować generatorem ozonu, a po drugie umieć go bezpiecznie użyć.

Specjaliści z ASO SEATwiedzą, gdzie go ulokować i na ile pozostawić w samochodzie, by ozon wytępił skutecznie z samochodu wszelkie bakterie oraz pleśń. Zauważalnym efektem ozonowania klimatyzacji jest bowiem nie tylko sprawny układ wentylacji, ale i przyjemny zapach w samej kabinie. Podczas ozonowania można pozbyć się wielu niepożądanych zapachów. Również tych pozostawionych na kanapie przez psa.

Wymiana filtra kabinowego poprawi cyrkulację powietrza

Pył unoszący się nad jezdnią zwłaszcza w suche i gorące dni nie przedostaje się do kabiny samochodu. Wszystko pozostaje na filtrze kabinowym. Nieczystości gromadzą się na nim stosunkowo szybko i mogą z czasem wpływać na pogorszenie przepływu powietrza. Przez to klimatyzacja straci nieco ze swej wydajności, a negatywne efekty posiadania zużytego filtra kabinowego odczuć będzie można także i w chłodniejsze, deszczowe dni. To właśnie w autach, w których nie wymienia się regularnie filtrów kabinowych, szyby chętniej parują pogarszając widoczność. Wiosenny czy też letni serwis klimatyzacji to niedroga i szybka czynność serwisowa, z której warto skorzystać, by cieszyć się dobrej jakości powietrzem w kabinie samochodu. Na serwis klimatyzacji można się zgłosić do każdej ASO SEAT w Polsce.